transport zwłok

Formalności niezbędne przy transporcie zwłok z Anglii

Kiedy bliska osoba umiera z dala od domu, oprócz formalności związanych z pogrzebem należy także zadbać o to, by przetransportować ciało do kraju. Jakich elementów trzeba dopilnować przy transporcie zwłok z Anglii i gdzie szukać pomocy?

Co trzeba załatwić przed transportem zwłok?

Jeżeli ciało bliskiej osoby znajduje się w Anglii, a klient chce je przetransportować do kraju, nie musi sam martwić się formalnościami. Wystarczy zlecić przeprowadzenie całego procesu firmie, która się tym profesjonalnie zajmuje. Takie usługi świadczy na przykład firma, której ofertę można znaleźć pod adresem https://transport-zwlok-z-anglii.co.uk/. Dzięki temu, że zajmuje się ona zarówno stroną formalną, jak i praktyczną, nie ma obaw o niedopełnienie jakiejś ważnej kwestii.

By transport zwłok mógł dojść do skutku, potrzebne jest uzyskanie niezbędnych dokumentów, do których należy akt zgonu oraz certyfikat świadczący o tym, że ciało jest pozbawione infekcji. Wszelkie dokumenty muszą być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. By tak się mogło stać, rodzina musi na piśmie upoważnić firmę do tego, by mogła w ich imieniu kontaktować się ze wszystkimi instytucjami, między innymi urzędami oraz kostnicą. Po uzyskaniu od strony angielskiej zgody na przewiezienie ciała do Polski, musi zostać jeszcze przygotowana specjalna trumna do transportu międzynarodowego. Ciało także zostaje przygotowane i ubrane.

Trzeba pamiętać również, że między klientem a zakładem organizującym transport zwłok również jest zawierana umowa, w której klient poświadcza zgodę na zakres świadczonych usług oraz ich cenę. Zakład potwierdza także rodzinie datę odbioru ciała oraz organizuje możliwość pożegnania się z bliską osobą. Warto pamiętać o tym, by wybrać firmę mającą długoletnie doświadczenie w transporcie zwłok, doskonale orientującą się w przepisach angielskich i polskich. Dobrze jest również podjąć współpracę z partnerem, który pomoże także w innych aspektach, takich jak uzyskanie zasiłku pogrzebowego. Im więcej formalności weźmie na siebie firma, tym mniej stresu przeżywa rodzina osoby zmarłej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *