Sprowadzenie zwłok, transport zwłok

Jak odbywa się transport zwłok z Anglii?

transport zwłok z anglii

Zgon kogoś bliskiego związany jest zawsze ze stresem i traumą. Tym bardziej dotkliwą staje się okoliczność jeśli śmierci krewniaka nastąpiła za granicą kraju. Ustawodawstwo państw Europy zapewnia dostęp do ścieżki administracyjnej, pozwalającej na sprowadzenie zwłok zmarłego. Anglia jest tym krajem, w którym ostatnimi czasy znajduje się wielu obywateli Polski. I zachodzi większe statystyczne prawdopodobieństwo konieczności skorzystania z usług firmy zapewniającej sprowadzenie zwłok z Anglii.

Jakie usługi wchodzą w oferowany pakiet

Przewiezienie zwłok jest jednym ze składników kompleksowej obsługi klientów potrzebujących pomocy w trudnej dla nich sytuacji.

Dodatkowo sprawę utrudnia konieczność dwustronnej konfrontacji przepisów.

Kompleksowy zestaw składników usługi powinien zawierać obsługę w Anglii, przewiezienie trumny lub urny ze szczątkami zmarłej osoby oraz procedury związane z prawodawstwem polskim, a także organizacja ceremonii pogrzebowej w kraju.

Odmienne okoliczności administracyjne

Transport zwłok z Anglii podlega nieznacznym różnicom, które zachodzą w związku istnieniem instytucji koronera. Biuro koronera na podstawie dokumentacji medycznej, sprawozdania z miejsca zdarzenia i na podstawie prawodawstwa lokalnego, legalizuje wydany wcześniej przez służby medyczne, akt zgonu.

Jak wygląda dokumentacja wymagana przez stronę angielską?

Pierwszym dokumentem jest akt zgonu, który trzeba zarejestrować w biurze koronera. Operacji powinien dokonać krewny lub osoba, z którą łączyły zmarłego najbliższe relacje. Jeśli brak takiej osoby, formalności może przeprowadzić firma pogrzebowa.

Dokumentację sanitarno-epidemiologiczną organizuje szpital lub administracja medycyny sądowej, jeśli prowadzone było śledztwo prokuratorskie.
Ostatnie słowo ma wspomniany wyżej koroner. To on wystawia ostateczną zgodę na wywóz ciała za granicę.

Dobre praktyki

W ramach działalności rynkowej powstały firmy zajmujące się upowszechnianiem usług funeralnych. Tutaj można odszukać kontakt do firmy polecanej i realizującej w delikatny sposób usługi dla ludzi w newralgicznym okresie ich życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *