Usługi pogrzebowe

Co zrobić, kiedy bliski umrze w szpitalu?

zgon w szpitalu

Śmierć jest wydarzeniem traumatycznym. Czasem przychodzi niespodziewanie, kiedy indziej siedzi na ramieniu przez dłuższy czas. Przewlekłe choroby przynoszą dużo cierpienia i smutku. Chociaż wiemy, że to najgorsze w końcu nadejdzie, nigdy nie jesteśmy na to gotowi. Co zrobi, kiedy bliski umrze w szpitalu? Jakie formalności trzeba wypełnić?

Śmierć w szpitalu

W przypadku śmierci w szpitalu to lekarz na miejscu wypełnia kartę zgonu. Następnie lekarz przekazuje rodzinie kartę zgonu, z którą najbliżsi udają się do USC. Tam urzędnik na podstawię karty zgonu, wyrobi akt zgonu. Dopiero posiadając drugi dokument, można podjąć wszelkie formalności pogrzebowe. Wybierając się do biura pogrzebowego, należy mieć przy sobie plik dokumentów, do których należy akt zgonu, karta zgonu, dowód osobisty osoby Zmarłej, zaświadczenie z zakładu pracy Zmarłego lub legitymacja rencisty/emeryta.

W profesjonalnym zakładzie pogrzebowym pracownicy na siebie przejmują wszelkie formalności. Pomagają w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego, oraz formalnościach cmentarnych lub kościelnych. Wszystko po to, aby rodzina mogła w spokoju przeżywać żałobę.

Organizacja pogrzebu

Już przy pierwszej wizycie odbywa się rozmowa, mająca na celu ustalenie wszelkich szczegółów. Pracownicy zakładu pogrzebowego CERBER w Warszawie ustalą z Państwem to, czy pogrzeb ma być tradycyjny, czy kremacyjny, określą Państwo datę pogrzebu, wybiorą trumnę lub urnę oraz wskażą, jakie wieńce mają pojawić się na grobie.

Pogrzeb to trudne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Niektórzy przed śmiercią wyrażają swoją ostatnią wolę co do pochówku. Takie działanie w pewien sposób ułatwia rodzinie podjęcie odpowiednich działań. W innym przypadku, kiedy to rodzina samodzielnie musi podejmować decyzje, może pojawić się wiele wątpliwości. Szczególnie w takich kwestiach jak pogrzeb kremacyjny lub ceremonia świecka.

Wiele osób może obawiać się, że kremacja jest sprzeczna z naukami kościoła, lub odczuwać niewyjaśniony lęk przed pogrzebem świeckim. Pracownicy zakładu pogrzebowego CERBER w Warszawie rozwieją wszelkie wątpliwości. Przedstawią stanowisko poszczególnych kościołów względem kremacji, oraz pomogą podjąć decyzję dotyczącą pogrzebu świeckiego lub wyznaniowego. Ponadto pracownicy do każdego pogrzebu podchodzą indywidualnie. Każda rodzina otrzymuje tyle czasu, ile potrzebuje. Pracowników zakładu CERBER cechuje ogromna dyskrecja, empatia oraz doświadczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *